מה זה קופון? מהם קופונים?

לעיתים אנחנו רוצים לדעת מה זה קופון, מהם קופונים, ומאיפה הם הגיעו אלינו כאשר אנחנו רוצים או מתכננים לעשות שופינג או קניות אונליין באינטרנט. כמובן שיש לו משמעויות נוספות, אבל נתייחס רק לעולם הצרכנות.

אז, קופון (ברבים קופונים) או בעברית שובר, הוא כרטיס, תלוש או מסמך אשר מעניק הטבה שהיא הנחה כספית בדרך כלל בעת רכישת מוצרים. הוא יכול להיות עבור מוצר מסויים או עבור כל סל הקניות.

קופונים מונפקים על ידי יצרנים, מותגים או קמעונאיים כחלק מתהליך קידום מכירות של בית העסק או החנות. כלומר, אותם בתי עסק מעוניינים לקדם ולשפר את המכירות שלהם (כמות המכירות, העסקאות או הלקוחות) ולכן מציעים הטבה מסויימת כדי להגיע לאותו יעד.

לקופון יש בדרך כלל תאריך תפוגה, תאריך שלאחר מכן הוא כבר אינו מקנה את ההטבה אשר הוא מעניק. כך לדוגמה הקמעונאיים יכולים להציע קופון שמתאים לתקופה מסויימת, כדוגמה לקראת חגי הקניות הפופולאריים וכד'.

למה גוזרים קופון?

פעם, קופונים היו נשלחים ומגיעים לצרכנים באמצעות עיתונים, מגזינים, עלונים וכדומה. על מנת לממש את הקופון, הצרכן היה צריך להציג אותו בחנות הפיזית.

כדי לא לקחת את כל העיתון או המגזין, היה אפשר לקחת מספריים ולגזור אותו מסביב למסגרת. אז, מכאן אנחנו "גוזרים קופון".

מהו קוד קופון?

קוד קופון הוא הסיסמא או המזהה את אותו הקופון. ייתכן ויש כמה קופונים, על מנת להבדיל בינהם יש קוד מסויים שכאשר מציינים אותו, מקבלים את ההנחה אותו הוא מעניק.

קופון באינטרנט

כאשר קונים באינטרנט, לא גוזרים את הקופון, אלא מעתיקים אותו ואז מדביקים אותו בחלק המיועד בשדה קופון הנחה בסל הקניות או בקופת התשלום באתר האינטרנט.

מועדון צרכנות קופונה Coupona - הצטרפו בחינם!

קבלו קופונים, מבצעים, עדכונים, הנחות ועוד...

לשתף: קישור Facebook Telegram WhatsApp Email Pinterest